LINAI

Linas - viena iš seniausiai kultivuojamų kultūrų žmonijos istorijoje. Ypatingą reikšmę šis augalas turi medicinoje. Net Hipokratas jį pavadino augalu nuo visų ligų. Lino vertę parodo ir lotyniškas šio augalo pavadinimas linum usitatissimum, kuris reiškia “pats naudingiausias”.

Jau mūsų protėviai žinojo apie stebuklingas lino gydomąsias galias. Linų sėmenų maišelius jie pakišdavo sunkiems ligoniams po kūnu, kad neatsirastų pragulų. Sėmenų nuoviras gelbėdavo susirgus vidurių ligomis, taip pat esant astmai, bronchitui, tuberkuliozei ar plaučių uždegimui. Juo buvo raminami virškinimo ir kvėpavimo traktai, gydomas plaučių audinys. Linų sėmenų kisielius buvo verdamas esant skrandžio opai, gastritui, o sėmenų kompresai dedami ant odos, kad ji taptų lygi ir švelni.

Linų sėmenys buvo vertinami ne tik senovėje. Šiais laikais nuolat atliekami įvairūs moksliniai tyrimai, siekiant išsiaiškinti visas šio augalo gydomąsias galias. Linų sėmenų išspaudų ar aliejaus yra daugelio vaistų, kosmetikos, higienos priemonių sudėtyje. Taip pat gaminami tokie sveikatą gerinantys produktai, kaip malti linų sėmenys, skrudinti linų sėmenys bei linų sėmenų aliejus. Jų populiarumas ir efektyvumas patvirtina, kad linų sėmenys - tai dovana sveikatai.